TACY JAK MY

Premiera: 5 sierpnia 2016
Produkcja: Polska, 2016
Czas trwania: 49 min.
Reżyseria: Piotr Mularuk, Maria Siniarska
Scenariusz: Maria Siniarska, Piotr Mularuk
Gatunek: dokument
Obsada: Marika, Hemp Gru, Lao Che, Kazik Staszewski, L.U.C. , Lilu

 

„Tacy jak My” to film odbiegający od dotychczasowych produkcji dokumentalnych o Powstaniu Warszawskim. To próba zobrazowania wpływu, jaki wywarło Powstanie Warszawskie na współczesnych młodych Warszawiaków, ale przede wszystkim na popkulturowych artystów, którzy odwołują się w swojej twórczości do motywów Powstania Warszawskiego. W filmie zobaczymy popularnych muzyków sceny rockowej, reggae oraz hip-hopowej m.in. takich jak Kazik Staszewski, Lao Che, Darek Malejonek, Marika, czy zespół Hemp Gru. Materiały dodatkowo uzupełnia część archiwalna przedstawiająca autentyczne nagrania i fotografie z okresu Powstania Warszawskiego.

„Tacy jak My” opowiada o potrzebie kulturowej tożsamości, o tęsknocie za bezpowrotnie utraconą ciągłością kulturową i historyczną. Bez nadęcia i patosu przedstawia historię Powstańców z perspektywy młodych, kreatywnych ludzi, którzy nie są bierni wobec otaczającej ich rzeczywistości. Artyści żyjący w Warszawie czują potrzebę duchowego katharsis i rozliczenia się z historią warszawskich ulic i kamienic, o której codziennie przypominają im pomniki i tablice upamiętniające śmierć ofiar.

 

MATERIAŁY PRASOWE:

POBIERZ ZWIASTUN DCP ZWIASTUN mp4 POBIERZ PRESSBOOK POBIERZ FOTOSY POBIERZ ZAMÓWIENIE NA FILM

 

PARTNERZY:

g334626 BIEG POWSTANIA WARSZAWSKIEGO LOGO RGBg3346g3626   g3372g3650g3346    hip-hoppl-nowe  g3346     logo-xlg3406 STACJA-LOGOkmdm_logo_wersja_pierwszachrzescijanskie granie - logotyp   MySaS1786g3346